Overslaan en naar de inhoud gaan
Home
A. den Doolaard

Main navigation

  • Home
  • Biografie
  • Boeken
  • Artikelen
  • Interviews
  • Monument Ohrid
    • Heenreis
    • Aankomst
    • Rondje om het meer
    • Onthulling monument
    • Terugreis
  • Colofon

De grote verwildering

In De grote verwildering vertelt A. den Doolaard het verhaal van de eerste beklimming van de Mont Blanc in het laatste kwart van de 18e eeuw. Hoofdpersoon is de boer en en kristallenzoeker Jacques Balmat die, aangemoedigd door een uitgeloofde beloning, ten koste van alles als eerste de Mont Blanc wil beklimmen. Na een aantal mislukte pogingen slaagt Balmat erin om samen met dorpsdokter Michel Paccard de top te bereiken, maar dit succes vergt een zware tol.

kaft van De Grote Verwildering

Den Doolaard schreef De grote verwildering in 1936, 150 jaar na de eerste succesvolle bestijging van de Mont Blanc. Het is een historische roman, waarvoor Den Doolaard zowel op de Mont Blanc als in archieven onderzoek deed naar de juiste toedracht en de routes van de eerste beklimmingen. Hij werd op zijn tochten begeleid door zijn vaste gids Luc Couttet. 

Hij woonde destijds in een oude boerderij in het gehucht Les Moussoux bij Chamonix met zijn eerste vrouw, de Française Daisy Roulôt en hun in 1935 geboren dochter Hélène (Pépé)

Online lezen

Het boek De grote verwildering is voor leden van de Bibliotheek als e-book te leen.

Gerelateerd

Twee nachten in de sneeuw

Een winterbestijging van de Mont Blanc

'Plotseling ging mijn revolver af'

Buitensport - Per Ski van Nice naar Chamonix

Recente inhoud

De Gemeenschap 2025
Lieve Attie
A. den Doolaardmusea in Hoenderloo en Ochrid blij verrast met aanwinst ‘Oranjehotel’
Theatervoorstelling Atropos
A. den Doolaard dag - 9 juni 2024 - Hoenderloo
Op zoek naar titels van A. den Doolaard
Eindelijk een straatnaam voor markante schrijver
Gletschertochten in de lente
Twee nachten in de sneeuw
Montenegro herontdekt A. den Doolaard

Mastodon

Museum Hoenderloo

Houten pand met luiken van museum De Kleine Arcke

De A. den Doolaard expositie in De Kleine Arcke in Hoenderloo is elke tweede zondag van de maand geopend van 11:00 tot 15:00 uur.

>> meer informatie

Museum Ohrid

Het A. den Doolaard museum in Ohrid

Sinds 2011 is er in Ohrid een klein A. den Doolaard museum. Dit museum is opgericht door de schrijver en fotograaf Misjo Juzmeski. Inmiddels wordt dit museum beheerd door zijn neef Krste Purcov.  
>> meer informatie

De herberg met het hoefijzer

kaft van De herberg met het hoefijzer

Wampie

Kaft van Wampie, salamander pocket

De Druivenplukkers

kaft van de druivenplukkers

Oriënt-Express

kaft van Oriënt-Express (Salamander, 1994)

De bruiloft der zeven zigeuners

kaft van De bruiloft der zeven zigeuners